کره شمالی: حمله اتمی تنها گزینه باقیمانده است

به گزارش وبلاگ نوای سوم، پیونگ یانگ می گوید تجربه نشان داده که در برخورد با آمریکا، دیپلماسی راه به جایی نمی برد و تهدید هسته ای را فقط باید با تهدید مشابه، پاسخ داد.

کره شمالی: حمله اتمی تنها گزینه باقیمانده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نوای سوم به نقل از یو اس نیوز، کره شمالی در واکنش به عدم جدیت آمریکا در توسل به راهکار های دیپلماتیک، هشدار داد با رویه ای که واشنگتن در پیش گرفته، حمله اتمی تنها گزینه باقیمانده است.

به همین دلیل، رسانه دولتی کره شمالی، در مقاله ای انتقادی نوشت: برای رفع تهدید هسته ای آمریکا، دولت پیونگ یانگ حتی الامکان چه از راه گفتگوی دیپلماتیک و چه با استناد به قوانین بین الملل، همه تلاش های لازم را انجام داد حال آنکه این همه بی نتیجه بود. به این ترتیب، تنها راهی که باقی می ماند این است که (تهدید) هسته ای را با (تهدید) هسته ای پاسخ دهیم.

گفتنی است دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر آن بود که از راه بازکردن باب مذاکره با کره شمالی، در عرصه سیاست خارجی به دستاوردی برسد که جهت او را برای پیروزی در انتخابات 2020 هموار کند.

اما اقدامات اخیر کره شمالی به ویژه آن ها که به تشدید تنش با کره جنوبی منجر شده است؛ گویای ناکامی ترامپ در رسیدن به این هدف است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کره شمالی: حمله اتمی تنها گزینه باقیمانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: حمله اتمی تنها گزینه باقیمانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید