فرهنگ و هنر

آشنایی با سینمای ایرلند شمالی

سینمای ایرلند شمالی (Cinema of Northern Ireland) به کارگردانان، بازیگران و بدنه سینماگران متولد منطقه ایرلند شمالی در قلمرو پادشاهی متحد اشاره دارد.

8 شهریور 1399

مشاوره مالیاتی و خدمات مالیاتی

همان طور که می دانید مباحث مربوط به مالیات بسیار گسترده است. در این نوشتار قصد داریم در خصوص سه موضوع مهم با عنوان گزارش فصلی، مالیات شرکت ها و جرائم مالیاتی صحبت کنیم.

8 شهریور 1399

کرونا 60 هزار میلیارد ریال به هتلداران ایران خسارت زد

رئیس جامعه هتلداران ایران بیان کرد: هتلداران استان های کشور در 4 ماه گذشته و در پی شیوع بیماری کرونا 60 هزار میلیارد ریال خسارت دیدند.

3 شهریور 1399

خبرنگاران رییس کل دادگستری: بسیاری از فرایندها در نظام اداری کشور سرمایه سوز است

کرمان- خبرنگاران- رییس کل دادگستری استان کرمان ضمن بیان این مطلب که بسکمک از فرایندها و روش ها در نظام اداری کشور سرمایه سوز است و سرمایه اجتماعی را هدرمی دهد و اصلاح آنها به افزایش سرمایه اجتماعی کمک می کند، گفت: این موضوع در قوه قضاییه و در سطوح استانی...

1 شهریور 1399

توقف فعالیت 169 واحدگردشگری ایلام به دلیل کرونا

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: فعالیت 169 واحد گردشگری این استان شامل 44 واحد پذیرایی، 11 هتل، 9 مهمانپذیر سنتی، 65 خانه مسافر و 40 واحد بوم گردی این استان در ایام کرونا متوقف شد که خسارت وارده به هر کدام از این واحدها برآورد شده است.

30 مرداد 1399

سده، انتظاری برای بهار

جشنی برپا می گردد از همبستگی، رسمی که از دیر زمانی در آیین کهن ما جاری است، مردمان کویر که از سرزمین پدری شان بخشندگی را آموخته اند این بار هیزم ها را به رسم پاسداشت پاکی و درستی می سوزانند تا هر ساله به خود یادآوری نمایند که درست زیستن و انتظار بهار اندیشه...

19 مرداد 1399

کن 2020 فیلم های منتخب بخش اصلی خود را معرفی کرد، 15 فیلم اولی

جشنواره بین المللی فیلم کن همان طور که از پیش اعلام نموده بود، امروز (چهارشنبه) غروب به شیوه هر سال و با وجود این که به طور رسمی برگزار نمی گردد، اسامی فیلم های بخش رسمی را گفت.

18 مرداد 1399

خبرنگاران صنایع دستی بازوی مالی البرز می گردد

کرج - خبرنگاران- مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان البرز گفت که با اتخاذ سازوکارهای مناسب و عملی در آینده نزدیک زمینه برای جهش مالی و درآمدی به وسیله معرفی و فروش محصولات ارزشمند صنایع دستی در این استان فراهم می گردد.

18 مرداد 1399

تیر خلاص به پدرخوانده؛ اموال پسر دایی بشار اسد توقیف شد

کمتر ضرب المثلی در سوریه مانند این نمونه پرتناقض بوده است: یا مخلوفی یا هیچی؛ معنی آن هم این است که یا از خانواده مخلوفی یا هر کاری کنی، غیرقانونی است. این تکیه کلام را شاید در 20 سال گذشته می شد عینا در همه جا تکرار کرد؛ اما حالا ورق برگشته و این خود شخص...

5 مرداد 1399

نسل جدید ماسک ها را ببینید

محققان به تازگی یک نوع ماسک صورت توسعه داده اند که می تواند در اماکن شلوغ به خوبی از افراد در برابر ویروس کرونا و دیگر آلودگی ها محافظت کند.

1 مرداد 1399

آموزش عالی بعد از کرونا دچار زلزله سهمگینی خواهد شد ، خداحافظی دانشجویان با دانشگاه های پولی!

پروفسور بازاریابی دانشگاه نیویورک پیش بینی می نماید که بعد از ریشه کن شدن ویروس کرونا دیگر دانشگاه ها به حالت اولیه خود برنخواهند گشت.

21 تیر 1399

برنامه همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، زیست بوم فناوری و نوآوری در سال های اخیر با حمایت های صورت گرفته رشد خوبی را تجربه نموده است، تعداد زیادی از محققان ایرانی غیر مقیم به کشور بازگشته اند و رونق بخش فعالیت های استارتاپی و دانش بنیان شده...

10 تیر 1399

ماجرای تنها ایرانی عضو حزب نازی

کسی به درستی نمی داند، اما خبر داریم که از 1318، همراه با بهرام شاهرخ، رادیو فارسی برلین را اداره می کرد. بنابراین، داوود منشی زاده دست کم از سال 1316، جذب سازمان های اطلاعاتی آلمان نازی شده بود.

8 تیر 1399

معرفی10 فیلم بین المللی منتخب اسکار 2020

آموزشگاه اسکار در حالی فهرست اولیه 10 فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم بین المللی 2019 را منتشر کرد که مستند در جستجوی فریده نماینده معرفی شده ایران از راه یابی به این فهرست بازماند.

13 بهمن 1398

قلعه دختر میانه Kiz Castle

در این مقاله از وب سایت گردشگری خبرنگاران شما را با قلعه دختر میانه در آذربایجان شرقی آشنا خواهیم کرد. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

11 بهمن 1398

اقامت بیش از 11میلیون گردشگر در رشت

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: رشت، رتبه اول جذب گردشگر اقامت کننده در گیلان را به خود اختصاص داده است.

5 بهمن 1398

گلکسی S11 با قابلیت فیلم برداری 8K معرفی خواهد شد

طبق اخبار موجود گفته می گردد گلکسی اس 11 از دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی بهره می برد.

3 بهمن 1398

نگاهی به کلکسیون موتورسیکلت های جذاب کیانو ریوز

خبرنگاران: چند سالی است که تصویر کیانو ریوز از پرده سینماها جمع نمی گردد و به هر منبع سینمایی که سرَک می کشیم خبری از پیروزیت فیلم جان ویک با هنرپیشگی کیانو ریوز می شنویم. به همین دلیل کیانو ریوزِ 54 ساله به نُقل مجلس انجمن های سینمایی تبدیل شده و طرفداران...

27 دی 1398

بهترین بازی های پلی استیشن 4

مجله دیجی کالا - امیرحسین میرزایی: در این نوشته بهترین بازی های پلی استیشن 4 را معرفی کرده ایم. این بازی ها با در نظر دریافت بازخورد بازی کننده ها و منتقدان نسبت به آن ها و در سبک های مختلف انتخاب شده اند.

27 دی 1398

پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی در بخش صنایع دستی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از پرداخت 7700 میلیون ریال تسهیلات برای مشاغل خانگی مستقل در سال جاری در سطح استان خبر داد.

27 دی 1398
تعداد: (37)